Kilka słów o mnie

Jestem artystą plastykiem. Urodziłam się 17 kwietnia 1935 roku. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Jarosławiu. W 1954 roku rozpoczęłam naukę w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Włókienniczym "Druk na tkaninie".

W 1961 roku zaczęłam pracę w Zakładach Bawełnianych jako projektant wzorów na tkaniny. Uczestniczyłam w corocznych plenerach i wystawach poplenerowych organizowanych przez Zjednoczenie Przemysłu Bawełnianego.

W roku 1972 prezentowałam swoje wzory tkanin dekoracyjnych na Piewszym Ogólnopolskim Triennale Tkaniny Przemysłowej i Unikatowej w Łodzi. Brałam udział równiez w kolejnym, który odbył się w 1975 roku.

W 1978 roku w Galerii Sztuki Współczesnej "DESA" w Łodzi odbyła się pierwsza wystawa moich prac. Kolejne były w 1983 roku w Bielsku oraz w 1985 roku w Piwnicy Artystów Plastyków w Łodzi.

Do dnia dzisiejszego w zaciszu mojej domowej pracowni powstają nowe prace malarskie. Głównie są to kompozycje kwiatowe, gdyż właśnie rośliny są moją główną inspiracją. Na plenerowych wyjazdach maluję również pejzaże.


© 2013 Dariusz Misiak. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zaprojektował Dariusz Misiak